SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egészséges ikreket szült egy 70 éves nő Ugandában - férje elhagyta őt, amikor megtudta, hogy két babát vár

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-12-18
Az afrikai nő azonban még így sem a legidősebb nő a világon, aki gyereket szült. Megelőzi ugyanis egy indiai asszony, aki 74 évesen adott életet ikreinek.
Egészséges ikreket szült egy 70 éves nő Ugandában - férje elhagyta őt, amikor megtudta, hogy két babát vár

/Kiemelt képünk illusztráció/

Férje elhagyta, amikor kiderült, hogy ikreket vár

Kampalában, Uganda fővárosában szülte meg ikreit a 70 éves Safina Namukwaya november 29-én. A kisfiú és a kislány is egészségesek - számolt be róla a BBC.

A Women’s Hospital International and Fertility Centre (WHI & FC) nevű termékenységi klinikán születtek a kicsik. Az intézmény Facebook-oldalán azt írják, a babák mesterséges megtermékenyítéssel fogantak, arról azonban nincs hír, hogy az anya korábbi petesejtjeit fagyasztották-e le, vagy donortól származnak a petesejtek. 

A babák császármetszéssel jöttek világra. 

Az anya azt mondja, nehéz volt a várandóssága, ráadásul a férje is elhagyta őt, amikor megtudta, hogy nem egy, hanem két babát hord a szíve alatt. A férfi még a kórházban sem látogatta meg a nőt. 

Az asszony egyébként régóta vágyott gyerekre, ám sokáig nem sikerült teherbe esnie - addigra már a környezete is kritizálta amiatt, hogy nincs gyermeke. Barátok és rokonok gyerekeit segített felnevelni, később azonban, amikor nagyobbak lettek, megfeledkezdtek róla. 

Ez volt egyébként a második terhessége, 2019-ben egy egészséges kislányt szült, akkor "még csak" 66 évesen.
 


 

74 éves indiai asszony a rekorder

Bár már a 70 éves kor is nagyon magasnak tűnik ahhoz, hogy valaki szüljön, van, aki még ennél is később vállalt gyermeket. 2019. szeptember 5-én ugyanis 74 évesen adott életet ikreinek az indiai Erramatti Mangayamma.

A nő és 78 éves férje több mint 57 évig várt a gyermekáldásra.

Magyarországon sem ritka, hogy egy nő idősebb korában felett szül. A Családinet korábban egy olyan édesanyával interjúzott, aki 48 évesen vállalta harmadik babáját. 

Vereczkey Attila orvosigazgató korábban arról beszélt lapunknak, hogy 45 év felett a petesejtek 90-95%-a kóros genetikát mutat, ezért a 45 év körüli nők teherbeesési lehetősége saját petesejttel minimális lehet.

”Ezzel ellentétben petesejt donációval a terhesség kialakulásának az esélye nem csökken 45 év felett sem, így lehetséges, hogy gyakran találkozhatunk akár a médiában is 50 év felett szülő anyukákkal, akik sikeres meddőségi kezelés után egészséges kisbabát hoztak a világra” – mondta a szakember.

Indexkép: Depositphotos.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Már a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján is kezeltek idén súlyosan beteg gyermeket szamárköhögéssel. Míg a korábbi években maximum egy-két megbetegedést tapasztaltak éves szinten Magyarországon, addig az idei első negyedévben már 12 esetet regisztráltak. A betegség ellen létezik védőoltás, amit a gyerekek kötelező oltásként kapnak meg, de a kisbabákra különösen veszélyes lehet, ha a védettség kialakulása előtt fertőződnek meg a kórral.
A szerkesztő ajánlja